Juosta 5

2017 metai

kukiez
2017-01-16

Europos Sąjunga svarsto naująjį „Privatumo ir elektroninių ryšių“ reglamentą. (angl. Regulation on Privacy and Electronic Communications). Jei dokumentas būtų patvirtintas, ypatingai griežti reikalavimai bus taikomi interneto slapukams. Tai labiausiai palies tokias įmones, kaip elektroninės parduotuvės, reklamos bendrovės ir pan.

Anot AAA Law partnerio ir advokato Andriaus Iškausko, net jei naujasis reglamentas būtų priimtas, Lietuvos verslui tai neturės tokios didelės įtakos, kaip kitoms ES šalims. Lietuvoje šie įstatymai ir taip yra pakankamai griežti ir artimi planuojamam priimti reglamentui.

„Iki šiol nebuvo bendro europinio šių klausimų reguliavimo, visos šalys duomenų apsaugos taisykles taiko pagal save. Priėmus naujas taisykles, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje ir kai kuriose kitose šalyse įstatymai taps griežtesni. Bet Lietuvoje po 2011 m. pakeitimų duomenų apsaugos taisyklės ir taip griežtos“, – „Verslo žinioms“ situaciją komentavo A. Iškauskas.

Visą straipsnį skaitykite čia.

Mažiau
tweet cover
2017-05-29

Prisidėjome ir padedame įgyvendinti Lietuvos atkūrimo 100-mečiui skirtą iniciatyvą „Lietuva 4.000.000”, kurios tikslas – apjungti pasaulio lietuvius į vieną virtualią bendruomenę. Tikimesi, kad šis projektas parodys – mūsų daug ir Lietuva nėra nykstanti tauta. Projekto globėja tapo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Platformoje www.4000000.lt startavo interaktyvus žemėlapis, kuris kiekvienam atsiliepusiam lietuviui priskirs geografinę žymą – taip pirmiausiai bus galima pamatyti, kur ir kiek pasaulyje yra lietuvių. Planuojama, kad rudenį atsiras galimybė lietuviams tarpusavyje bendrauti, kurti renginius ir pradėti tikrą virtualią bendruomenę.

Labai kviečiame prisijungti prie iniciatyvos jau dabar ir kartu su viso pasaulio lietuviais šių metų liepos 6 dieną giedoti šimtmečio „Tautiška giesmė”.

Plačiau
2017-03-30
Šią savaitę Klaipėdos mokslo ir technologijų parke Klaipėdos universiteto mokslininkai, dėstytojai, studentai ir verslo atstovai rinkosi į Mokslo ir inovacijų skyriaus organizuotą seminarą „Praktiniai patentavimo aspektai ir prekinių ženklų registravimo ypatumai“. Seminarą vedė AAA Law ekspertai Karolis Šileika ir Vilma Dauskurdienė.

Šią savaitę Klaipėdos mokslo ir technologijų parke Klaipėdos universiteto mokslininkai, dėstytojai, studentai ir verslo atstovai rinkosi į Mokslo ir inovacijų skyriaus organizuotą seminarą „Praktiniai patentavimo aspektai ir prekinių ženklų registravimo ypatumai“. Seminarą vedė AAA Law ekspertai Karolis Šileika ir Vilma Dauskurdienė.

Seminaro metu buvo nagrinėjamos dvi temos, sulaukusios dalyvių susidomėjimo. Pirmoje dalyje buvo aptarti išradimo aprašymo reikalavimai pagal patentų paraiškų padavimo, ekspertizės ir išdavimo taisykles. Ekspertai pristatė ir išradimo apipavidalinimo aspektus.

Antrojoje seminaro dalyje AAA Law ekspertai pasakojo apie prekių ženklų registravimo ypatumus, prekinių ženklų registravimo procedūrinius žingsnius, kainas, reikalavimus prekių ženklams ir apsaugą nuo trečių asmenų.

Dėkojame Klaipėdos universitetui už kvietimą pasidalinti praktinėmis žiniomis. Tikime, kad mokslininkai registruos daugiau patentų, išradimų ir net prekių ženklų. Juk intelektinė pažanga neįmanoma be intelektinės nuosavybės apsaugos.

Plačiau
cloudsecurity
2017-01-16
Lietuvoje bei dar 31 Europos šalyje startavo unikali paslauga, skirta duomenų privatumo debesijoje įvertinimui ir apsaugai (angl. Data Privacy Compliance (DPC)/Cloud Privacy Check (CPC)). Pagrindinis projekto tikslas yra sukurti visiems prieinamą ir paprastą sprendimą asmens duomenų apsaugai debesijoje.

Lietuvoje bei dar 31 Europos šalyje startavo unikali paslauga, skirta duomenų privatumo debesijoje įvertinimui ir apsaugai (angl.Data Privacy Compliance (DPC)/Cloud Privacy Check (CPC)). Pagrindinis projekto tikslas yra sukurti visiems prieinamą ir paprastą sprendimą asmens duomenų apsaugai debesijoje.

Projektą kūrė 44 advokatai iš 32 Europos šalių. Paslauga https://cloudprivacycheck.eu visi vartotojai galės naudotis nemokamai.

„Lietuvoje debesijos paslaugos tampa vis populiaresnės. Tiek įmonės, tiek privatūs asmenys noriai renkasi tokį duomenų saugojimo būdą. Žmonėms ir verslui duomenis saugoti debesyje – tai gali būti pigiau, nei nuomotis ar pirkti serverius. Tačiau dažnai pamirštama atkreipti dėmesį į tinkamą asmens duomenų apsaugą. Neretai vartotojai nežino, kur jų duomenys yra, kas su jais gali vykti, neaiškus baigtinis paslaugų teikėjų ir valdytojų skaičius. Dažnu atveju tarp šalių nesudaroma sutartis ir neapibrėžiamos sąvokos ir standartai. Technologija yra be sienų, todėl subjekto teises yra sunku apginti“, – situaciją komentuoja Valstybinės duomenų inspekcijos direktoriaus pavaduotoja Rita Vaitkevičienė.

Pasak R. Vaitkevičienės, nuo 2018 metų gegužės 25 d. įsigalios Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Todėl duomenų valdytojai turės privaloma tvarka iš anksto konsultuotis dėl asmens duomenų saugojimo debesijoje su Valstybine duomenų inspekcija. O toks įrankis, kaip DPC bus svari pagalba teisiniame procese.

Lietuvai šiame projekte atstovauja ir prie jo kūrimo prisidėjo advokatų kontoros „AAA Law“ partneris ir advokatas Andrius Iškauskas.

„Ne tik Lietuvoje susiduriame su asmens duomenų apsaugos klausimais teikiant debesijos paslaugas. Sudėtinga šiuo klausimu yra ir ES teisinė bazė, ypač kalbant apie duomenų saugojimą skirtingose valstybėse ar perdavimą už ES ribų. Taip pat svarbu atsiminti, kad neretas debesijos paslaugų tiekėjas yra JAV įmonė, kur teisinis reguliavimas labai skiriasi“, – sako advokatas Andrius Iškauskas.

Pasak A. Iškausko, DPC projektas yra greitas ir paprastas konsultacinis įrankis su kartu pateikiamomis teisinėmis įžvalgomis. Jis prieinamas visiems norintiems ir yra skirtas tiek debesijos paslaugų teikėjams, tiek jų vartotojams.

Informacija paslaugos vartotojams yra pateikiama ir lietuvių kalba. Paslauga daugelyje situacijų bus naudinga tiek vartotojams, kurie nori įsitikinti, ar jų privatūs duomenys saugūs teisiniu aspektu, tiek debesijos paslaugų teikėjams vertinant, ar jie tinkamai saugo asmens duomenis.

Pradinį įrankį sudaro keturi žingsniai arba keturi klausimai. Paslauga veikia pagal aiškią metodologiją:

  1. Kylanti teisinė problema yra supaprastinama.
  2. Tada ji struktūrizuojama ir kiekvienas klausimas nagrinėjamas atskirai.
  3. Elementarūs klausimai atskiriami nuo specifinių, kuriems reikalingi kompleksiniai sprendimai. Taip pat užklausos pateikėjui matomas skirtumas tarp šalių įstatyminių bazių, jei tai galioja jo užklausai.
Plačiau